Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  A- A+
  KURUMUMUZ

   GENEL DURUM

           Seydişehir (Kapatılan) Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hizmet vermekte iken, Seydişehir T Tipi Kapalı ve Açık  Ceza İnfaz Kurumumuz  23/03/2016 yılında faaliyete geçmesi ile birlikte Seydişehir (Kapatılan) Kapalı Ceza İnfaz Kurumu kapatılarak, Seydişehir T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz kurumunda hizmete devam edilmektedir.

           YERİ                   :

            SeydişehirT Tipi Kapalı ve Açık  Ceza İnfaz Kurumumuz SeydişehirAdliyesine 5 km uzaklıkta, Seydişehir Saadetler Mah. Kurtuluş Cad. No5/1 , Seydişehir-Beyşehir karayolu üzeri 5.km üzerinde bulunmaktadır.

          SAĞLIK  DURUMU:

          Kapalı ceza infaz kurumumuzda sağlık hizmetleri haftada İki gün görevlendirilen aile hekimi tarafından kurum revirinde yürütülmektedir.
  Ayrıca Kurumumuzda diş ünitesi kurulmuş olup, diş tedavi hizmeti haftanın Beş (5) günü diş doktoru tarafından yürütülmektedir.
  Kurumumuz sağlık biriminde 2 sağlık memuru ve 3 infaz koruma memuru görev yapmaktadır.    

          EĞİTİM VE PSİKO-SOSYAL ÇALIŞMALARI:

           Kapalı ve Açık  Ceza İnfaz Kurumumuzda 6 adet derslik, 1 adet konferans salonu ile bir adet personel toplantıları ve sosyal faaliyetleri için çok amaçlı salon bulunmakta olup, Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Genel  Müdürlüğü  gibi kurumu ve kuruluşlarla yapılan Protokoller  ve 46/1 ve 51 sayılı Genelgeler doğrultusunda eğitim-öğretim, sosyal ve kültürel çalışmalar yapılmakta olup, bu çalışmaların amacı hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmaktır.
  Hükümlü ve tutuklular kuruma ilk geldiklerinde öğrenim durumları tespit edilir ve  öğrenim seviyelerine göre 1 nci ve 2 nci  Kademe Okuma Yazma kursu  ile ilgili çalışmalar yapılmakta olup, Açık İlköğretim, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim Fakültesi ve ÖSS ile ilgili çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.
  Ayrıca hükümlü ve tutuklulara Bakanlığımızın Protokol ve genelgeleri doğrultusunda  kurum vaizleri tarafından hükümlü ve tutuklulara Kur'an-ı Kerim Kursu ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi verilmektedir.   
  Kurumumuzda İş ve Meslek Eğitimi çalışmaları  Milli Eğitim  Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Sivil  Toplum Kuruluşları ile iş birliği içerisinde değişik branşlarda iş ve meslek kursları düzenlenmektedir.             
  Kapalı ceza infaz kurumumuzda belirli günlerde günün anlam ve önemine  binaen  anma törenleri yapılarak, hükümlü ve tutukluların bu törenlere katılımları sağlanmaktadır.
  Kurumumuzda her ay düzenli olarak Değer Dergisi bilgi yarışması yapılmaktadır. Ayrıca dönemler halinde koğuşlar arası voleybol turnuvası, masa tenisi turnuvası ile satranç turnuvası düzenlenmektedir.
  Psiko-Sosyal Servisi bünyesinde  hükümlü ve tutuklara yönelik, ilk görüşme, bireysel görüşmeler, gerek ailelerine, gerekse kurum personeline yönelik de bireysel görüşmeler yapılmakta, serviste görevli kurum psikologunca hükümlü ve tutuklular yönelik grup eğitimleri ve aileleri ile de yüz yüze görüşmeler kurumumuzun uygun olan yerlerinde düzenli bir şekilde yapılmaktadır.

          İŞYURDU FAALİYETLERİ         :

  T Tipi Kapalı ve Ceza İnfaz Kurumumuzda işyurdu faaliyetleri içinde kapalı ve açık ceza infaz kurumunda Üç Adet Kantin, Terzi Atölyesi,Çamaşırhane, Fotokopi, Adliye Kafeterya ve Fotoğrafçılık  atölyeleri mevcuttur.

  Adres

  Saadetler Mah. Kurtuluş Caddesi, 42370 Seydişehir/Konya

  Telefon

  0 332 582 40 14 --- 0 332 582 30 14

  Açık Cezaevi : 0 332 582 4017 Fax 0 332 582 40 16

  E-Posta

  seydisehir.ttkacikisaretadalet.gov.tr